Używana odzież ratownictwa medycznego kietrz

Używana odzież medyczna

Ratownicy medyczni są zmuszeni wykonywać pracę w trudnych warunkach, przez co istotne jest odpowiednie ich zaopatrzenie. Odzież musi gwarantować im komfort cieplny a także swobodę ruchów w każdej chwili, w której się znajdą. Założenie, jak będzie wyglądał dzień pracy ratownika medycznego jest niewykonalne, w związku z tym kluczową rolę odgrywa elastyczność a przy tym łatwość dostosowania do sytuacji.
Odzież dla ratowników medycznych jest wytwarzana przez firmy wyspecjalizowane w produkowaniu ubrań szczególnego przeznaczenia. Wyposażenie można kupić w sklepach bądź na stronie internetowej producenta. Dostępna jest również używana odzież ratownictwa medycznego, która nie uległa wielkiemu zniszczeniu i wciąż może być wykorzystywana.
W największym stopniu znaczącym punktem odzieży ratownika medycznego jest kurtka z elementami odblaskowymi. Jej istotną zaletą jest wodoodporność oraz ogromna trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Jej uzupełnieniem są spodnie, zrealizowane z takiego samego materiału z wygodnymi zapinanymi kieszeniami. W zależności od pory roku, w skład stroju roboczego wstępuje koszulka polo bądź bluzka z długim rękawem. Są one realizowane z bawełny, która znakomicie wchłania wilgoć oraz zachowuje kształt nawet po długim czasie użytkowania. W męczących warunkach atmosferycznych, można posłużyć się poliestrowym polarem, który trzyma ciepło i może mieć zapinane kieszenie na pomocne przybory.
Wszystkie fragmenty stroju ratownika medycznego powinny konweniować standardom umundurowania ustalonym przez Ministerstwo Zdrowia. Zapewniają one jednostajny wygląd wszystkich członków zespołów ratunkowych, ale nakładają obowiązek zaopatrywania się u producentów wyspecjalizowanych w domenie odzieży medycznej.