Czym powinna charakteryzować się dobra hostessa?

Czym musi cechować się dobra hostessa?

Szukasz stosownej osoby na miejsce hostessy? A może jesteś osobą zainteresowaną profesją w owej branży? Hostessa to postać, która musi cechować się nienagannym wizerunkiem i ciepłym uśmiechem, w końcu swoją prezencją ma przyciągnąć klientów i zachęcić ich do zaznajomienia się z towarem. Które cechy są istotne w profesji hostessy?
Po pierwsze – wygląd! Osoba na stanowisku hostessy z pewnością powinna charakteryzować się zadbaną prezencją – zaniedbana pani, z roztarganymi kłakami i niestarannym makijażem zapewne zrazi klientów i nie wzbudzi zaufania. Znaczący jest tu ubiór, jaki powinien być wyprasowany, w właściwym rozmiarze, świeży i wyprany – niedopuszczalne będą zauważalne plamy, bądź zagniecenia. W designie hostessy niezwykle istotny jest też makijaż. Powinien być stonowany, oczy zaledwie delikatnie zaznaczone, bez intensywnych kresek lub bardzo mocnych cieni. Trzeba postawić akcent na usta – dzięki czerwonej pomadce uśmieszek hostessy będzie jeszcze bardziej zachęcający. Nie bez znaczenia jest też właściwa uczesanie. Włosy muszą być dokładnie ułożone i upięte, głównie jeżeli hostessa poleca artykuły spożywcze. {Jeśli na co dzień dbasz o własny wygląd i posiadasz piękny uśmiech, winnaś rozważyć profesję hostessy!
Po drugie – życzliwość i właściwy kontakt z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że zawód hostessy polega na komunikacji z ludźmi. Osoba skromna, zamknięta w sobie stanowczo nie sprawdzi się na tym stanowisku. Znaczące jest przyjazne podejście do klienta, sztuka rozmowy i zdolność do zaciekawienia klienta opisywanym produktem. Hostessa musi mieć serdeczny uśmiech i pokłady empatii. Jeżeli jesteś postacią przyjacielską, łatwo nawiązujesz nowe kontakty, potrafisz rozmawiać i słuchać, to z pewnością odnajdziesz się na stanowisku hostessy.
Po trzecie – trwałość i dyspozycyjność. Na nieszczęście, zawód hostessy wymaga przebywania w pozycji stojącej przez długi czas. Osoby, które mają tendencje do omdleń nie mogą decydować się na tego typie profesję. Czasami ulgę może zapewnić zamiana obuwia na płaskie, chociaż nie zawsze jest to wykonalne, przede wszystkim jeżeli pracodawca wymaga konkretnego ubioru. Dyspozycyjność w zawodzie hostessy też jest ogromnie istotna – Warto mieć na uwadze, że w tym fachu najczęściej pracuje się popołudniami bądź w weekendy. Nie dla każdego będzie to przeszkodą – dla młodej studentki, która chce w wolnych chwilach zasilić swój budżet będzie to doskonałe rozwiązanie!
Nie da się ukryć, że zawód hostessy nie jest dla każdego. Jednakjeśli charakteryzujesz się komunikatywnością, szczerym uśmiechem, dbasz o swój wygląd i posiadasz dużo wartościowej siły – zdecydowanie warto spróbować!