Właściwa pielęgnacja rzęs

Odpowiednia pielęgnacja rzęs

Panie często zapominają o pielęgnacji dosyć niepozornych detali swojego designu. Mało która z nich ma czas na to, by przejmować się swoimi rzęsami, a przecież to one są w pewnym sensie oprawą dla oczu i od nich może zależeć wynik wykonanego makijażu. Jak włoski są wątłe, zaczynają się łamać i wypadać, a przez to rzęs jest jeszcze mniej i nie da się ich pogrubić nawet specjalistycznymi tuszami. Jak zatem je pielęgnować, ażeby nawet pozostawione w stanie zwyczajnym przedstawiały się kapitalnie?
W dzisiejszych czasach w wielu drogeriach i sklepach kosmetycznych dostać można specjalne odżywki do rzęs. pojawiają one w kilku formach. Najpopularniejsze i proste w aplikowaniu są te, które imitują swoim wyglądem klasyczne tusze do rzęs. Różnią się od nich tym, iż w swoich zbiornikach zawierają substancję wyzbytą z wszelkich barwników. Składa się ona wyłącznie z witamin, minerałów i adekwatnych olejów, które mają za zadanie nawilżać cienkie włoski, zapobiegać ich wypadaniu a także je umacniać. Do odżywek występujących w takiej formie przeważnie dorzucana jest użyteczna szczoteczka, którą wystarczy nakładać płyn na rzęsy, by rozpocząć je pielęgnować. Najlepiej uczynić to na co dzień wieczorową porą, po każdym zmyciu makijażu. Poniektóre panie używają także takie odżywki przed nałożeniem tuszu do rzęs, aby jeszcze bardziej podkreślić jego działanie.
Są też odżywki do rzęs składające się tylko i wyłącznie z normalnych substancji. Sprawdzą się one u dam problemy ze wrażliwą, które często nie mogą aplikować wielu kremów, bowiem powodują one u nich mocne reakcje uczuleniowe. Kobieta narażona na takie dokuczliwości powinna zwłaszcza uważać przy kupnie odżywki do rzęs, bo jako że wprowadza się ją na włoski znajdujące się na powiece, może ona niekiedy dostać się do samego oka. Jeżeli jednak jej skład będzie w pełni normalny, na pewno nie zaszkodzi on nawet łagodnej cerze. Wyśmienitym wyjściem dla osób niezamierzających inwestować w drogeryjne preparaty będzie też wykorzystanie tradycyjnych olejów czy olejków roślinnych. Właściwości cenne dla struktury rzęs ma chociażby olej rycynowy. Można go nakładać na włoski przy pomocy szczoteczki ze starego tuszu, wcześniej dokładnie ją oczyszczając.
Przeprowadzając wieczorną pielęgnację twarzy, warto poświęcić kilka minut swoim rzęsom. Nawet nałożenie na nie właściwiej odżywki może skutecznie je pokrzepić oraz zapobiegnąć ich wypadaniu. Preparaty działające w ten sposób są prosto osiągalne i nie kosztują w ogóle majątku, wobec tego każda kobieta powinna spokojnie po nie sięgnąć. Na pewno będzie zaskoczona ich imponującą i dostrzegalną efektywnością.